Erol Budan 18 yaşında iken Yıl 1979
Şarkı Sözü YazarıBesteci Yorumcu Müzik Yapımcısı 24/04/1961 Fatih/İstanbul Doğumlu ; Aslen Tekirdağlıdır. 1980’li Yıllardan Sonra İcra Edilen Yeni Nesil Arabesk Müziğin Sözü Geçen Önemli Emekçilerindendir.

Genellikle ”Koparamam Kalbimi Arkadaşca Sevsen Gülmesini Bil O Kadın Suçlu Nerdesiniz Dostlarım? Hayat Kadını Sevmedim Sevemedim Gençliğim Sevecekse Neyim Var? Neylesin Sonum Olursun Sarhoşşluğum Olmaz Böyle Sen Varsın Umrundamı? Git Ne Halin varsa Gör Harabe Gönlüm Uçurumun Kenarı Ettiğini Bulursun Aynı Duygular Kalbim Senin Kölenmi Ayrılalım Azad Et Gönlümü Güldürme Beni Benden Sana Ne Ahım Kaldı Sokaklardayım Yasak Aşk Bana Yakışır Mektepli Kara Çiçek (Surdibinde Devriye Var) Dert Babası Yorgun BAkışlar Tanrıça Feryat Seyreylerem Izdırap Kervanları Tanımadınmı ? Resimlerde Kaldık Anlat Arkadaş İnat Sensiz Yaşanırmı? Sevemem Ateşlere Attın Beni Taş Kalpli Söküp Attım Kalbimden Tesaduf Neden Ayrıldık Biz Kopuk Kendimi Kandırıyorum Kapanmayan Yarasın Berduş Gönlüm Değilmi Ararsın İnkar Etme Bir Yapraktım Dalımda Kendime Hayrım Yok Bambaşka Özür Dilerim Meyhane Köşesi Öldürsende Farketmez Hayatımla Oynuyorsun Dünya Malı Ölüp Gideceğim Dedim Ya (Allah Değilsin) GEcelerden Bir Gece Gözlerinde Kaçıncı Ömrümü Yedin Yaralarım Yıkıpta Gitme Yatacak Yerin Yok Kendin Bilirsin Aşk Acısı Bilseydim Yar Yeter Sevgilim ” [Adlı Eserleriyle Bilinir …. We Sevilir…..]

Bas Bariton Bir Sese Sahiptir.İlk Müzik Derslerini TRT Halk Müziği Bağlama Üstadı Orhan Dağlı’ dan Almıştır.MÜzikle Profesyonel Olarak İlgilenmeden Önce Değişik Birçok İşten İşçi olarak Çalışmıştır.Bağlama Adlı Enstürüman’a İleri Derecede Vakıftır.

Solistliğe Başlamadan Önce Yıllarca Şarkı Sözü Yazarlığı Ve Bestekarlık Yapmıştır. Erol Budan ‘ ın Kendi Firması Olan Bahar Plak Ve Kasetçilik Etiketi İle Ürettiği Toplam Dokuz Adet Yasal Albümü Vardır. Evli ve İki Çocuk Babasıdır.

(forumexe.com)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir