Hatay’ın Harbiye ilçesinde 1976 yılında dünyaya gözlerini açmıştır müziğe küçük yaşlarda bağlama ile başlayıp aynı zamanlarda düğünlerde şarkı söyler, askerliğini yaptıktan sonra Unkapanı’nda tanıştığı kasetçi uslu Kanbay Hakan Gürses i dönemin en büyük yapım şirketlerinden üniversal müziğe götürür şirket yöneticileri Gürses’in sesini çok beğenirler hemen ‘İSYAN’ adını verdiği ilk kasetini piyasaya sürerler ancak bu albümde sanatçının yüzünü gizleme politikası uygulayıp halkın ilgisini daha çok çekmek isterler fakat sözleşmesi Uslu Kanbay’ın elindedir.

Albümü 1 milyonu aşkın bir tiraj yakalar bunun farkına varan Uslu Kanbay üniversal müzikten Hakan Gürses’i geri alır uslu Kanbay a sözleşme gereği 4 kaset daha yapması gerekmektedir Hakan Gürses’in ‘BEN BABAMIN OĞLUYUM’-‘GÖNÜL TEKNEM’ isimli son iki albümünü de Kartal Müzik Co Pruductıons adına basılır parasını Uslu Kanbay’dan alamayan Hakan Gürses kaset yapmayacağını söyleyerek memleketine döner müzik dünyasına küser uslu Kanbay da Hakan Gürses in yüzünün kasetlerde görünmemesini fırsat bilip, Hakan Gürses’in sahtesini piyasaya sürmeye kalkar olay Adana’da patlak verir sahte Hakan Gürses Adana’da lösemili bir çocuk yararına konser verip geliri alıp kaçar olay ulusal basında yer alır buna benzer bir çok olay gelişir tüm bu talihsizliklerden sonra müzikten tamamen soğuyan Hakan Gürses kendi kabuğuna çekilir ve aradan 7 yıl sonra albüm çıkarmaya karar verir ve “ÜSTÜ KALSIN” adlı yeni albümünün çalışmalarına başlar. Çok yakında yeni albüm “ÜSTÜ KALSIN” tüm müzik marketlerde yerini alacaktır.

USLU KANBAY VE VOLKAN KILIÇ’IN HAKAN GÜRSES’İN İSMİNİ KULLANARAK YAPTIKLARI DÜZENBAZLIKTAN BİR ÖRNEK…

Sahte şarkıcı

Volkan Kılıç adlı kişi, arabesk sanatçısı Hakan Gürses adıyla lösemili gencin yararına bir konser verdi. Daha sonra toplanan 15 bin YTL’yi alarak ortadan kayboldu.

ADANA’DA meydana gelen akıl almaz olay şöyle gelişti: Arabesk müzik sanatçısı Hakan Gürses, Kanbay Müzik ile 5 kasetlik bir anlaşma yaptı. Üçüncü kasetten sonra parasını alamadığı iddiasıyla diğer 2 kaset için stüdyoya girmedi. Kasetlerde yüzü tam gösterilmeyen Gürses’in bu tavrına karşılıkk Kanbay Müzik, Volkan Kılıç isimli kişiyi Hakan Gürses olarak lanse etmeye başladı.

3 BİN BİLET SATILDI…

SAHTE Şarkıcı Kılıç, bir piknikte lösemi hastası 15 yaşındaki Bekir Bölükbaşı ve ailesiyle tanıştı. Anne Türkan Bölükbaşı’na Adana’da bir konser vereceğini ve bunu Bekir’in yararına yapmak isteğini söyledi. Aile kabul etti. Hemen konser biletleri bastırıldı ve satılmaya başlandı. Yaklaşık 3 bin bilet satıldı. 15 bin YTL gelir elde edildi… Konser yapılıp bittikten sonra sahte şarkıcı Volkan Kılıç ortadan kayboldu. Kendi ismini kullanarak konser verildiğini Öğrenen ve Hatay’da yaşayan Hakan Gürses hemen Adana’ya geldi.

‘MAHKEMEYE VERECEĞİM’

SOLUĞU lösemi hastası Bekir Bölükbaşı’nın evinde alan gerçek Gürses ‘Kanbay Müzik ben kaset yapmadığım için yerime başkasını piyasaya Çıkarmaya Çalışıyor. Hakkımı hukuki yollardan arayacağım. Adına konser düzenlenen kardeşimizden, onun ailesinden ve sevenlerimden Özür dilerim ama sahte Hakan Gürses onları ve beni kandırdı’ dedi. Anne Türkan Bölükbaşı ise oğlunun kandırılmasına çok üzüldüm? belirterek, ‘Oğlumun gururu ile oynadılar. inanın üzüntüsü hastalığından daha fazla kendine zarar veriyor’ diye dert yandı.

HAKAN GÜRSES 7 YIL SONRA YENİDEN SAHNELERDE

Arabesk müziğin güçlü sesi Hakan Gürses yıllar sonra tekrar sahnelere geri dönüyor. 1999 yılında arabesk müzikle büyük bir çıkış yakalayan Gürses, yıllardır sahnelerden ve medyadan uzak kalmıştı. Bu zaman zarfı içerisinde boş durmayan Gürses, aradan 7 yıl sonra “Üstü kalsın” isimli yeni albümüyle yeniden sahnelere ve sevenlerine merhaba diyor.

GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Hakan Gürses 1999 yılında ilk albümü olan İsyan’la adeta Türk halkının gönlünde taht kurdu ve yüzünü bile göstermeden 1milyonun üzerinde satış yaptı. İlk albüm parçalarından olan Gitme, Sensiz hayat yerin dibine batsın, Herşeysiz olur sensiz olmaz, İsyan gibi parçaları halen ilk günkü gibi dillerden dillere dolaşıyor. İlk 3 albümden sonra çalıştığı müzik şirketiyle sorunlar yaşayan Gürses bu sorunları ve 7 yıldır neden gözlerden ırak kaldığını şöyle anlatıyor: “1999 yılında Kanbay Müzik şirketi ile 5 kasetlik bir anlaşma yapmıştım. Üçüncü kasetten sonra elde edilen geliri şirket sahibi Uslu Kanbay kendine mahal edince, paramı alamadığım için diğer 2 kaset için stüdyoya girmeyi reddettim. Bu tavrıma karşılık Uslu Kanbay’da piyasaya sahte Hakan Gürses’i yani Volkan Kılıç’ı Hakan Gürses olarak lanse etti” dedi.

VOLKAN KILIÇ CANLI PERFORMANS YAPAMAZ

Albüm kapaklarında yüzünün net bir şekilde gösterilmediğine vurgu yapan Gürses, bundan dolayı çalıştığı müzik şirketi olan Kanbay Müziğin Volkan Kılıç’ı kolayca Hakan Gürses olarak tanıttığını ileri sürerek şunlara değindi; “Volkan Kılıç’ın asla canlı performansı olmamıştır.

Yani kısacası yıllarca insanlar kandırıldı. Volkan Kılıç’ın birkaç yerde konsere çıktığını ve buralarda benim parçalarımı playback yaptığını biliyorum. Hiçbir zaman canlı olarak söyleme cesaretinde bulunamamıştır. Canlı performans yapamaz çünkü seslerimiz asla benzememektedir. Yıllarca konserlere Televizyon programlarına ve radyo programlarına benim ismimle katıldı. Her gittiği yerde de yeni albümünün çıkaracağından bahsetti.

Ancak yeni albüm çıkaramaz, çünkü o parçalardaki ses benim sesimdir. Hukuki yollardan bu sahtekârlığı düzeltmeye çalışıyorum hem Volkan Kılıç’la hem de Uslu Kanbay’la olan davalarım devam ediyor. Er ya da geç bu sorun çözülecektir yüce yargıya güveniyorum. 1ay sonra yeni albümüm olan “Üstü kalsın” Işık Müzik etiketiyle piyasaya çıkıyor Volkan Kılıç ve Uslu Kanbay o zaman ne yapacak çok merak ediyorum” dedi.

(uslanmam.com)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir